Klubové akce ČMS - Lady Wine Club

Motto:
Víno je mezi nápoji nejušlechtilejší,
mezi léky nejchutnější
a mezi pokrmy nejpříjemnější.
Plútarchos

To si myslel nejen starořecký spisovatel, historik, filozof i autor historických a moralistických děl, ale s jeho názorem určitě souhlasí všechny členky Lady Wine Clubu, které se již řadu let scházejí pravidelně každou poslední středu v měsíci, aby probraly zajímavosti nejen ze světa marketingu, ale hlavně vychutnaly a ohodnotily dobrá vína z našich i zahraničních vinic.

Představila se zde např. vinařství Pastorek, Volařík, Vondrák, Kubík, Gotberg, Kerner a mnoho dalších. Vyznavačky dobrého ochutnaly také vína jihoafrická, slovenská i francouzská. Setkání jsou také příležitostně „obohacena“ zajímavými a významnými hosty z řad básníků, herců či sportovců, společně vítají babí léto a slaví Velikonoce i Vánoce.

Podívejte se na malý průřez těchto setkání. 

Květnové setkání Lady Wine Clubu

Tentokrát se dámy sešly v krásném prostředí Klubu Lávka a ochutnávaly vína z vinařství Spielberg, rodící se na věhlasných vinicích s ideálními přírodními podmínkami Moravského Toskánska. Vína, která získala řadu ocenění na nejprestižnějších tuzemských a mezinárodních soutěžích jako Salon vín ČR, London DECANTER nebo AWC Vienna chutnala i přítomným dámám. Vína představil someliér Martin Žúrek, který také vylosoval výherkyni toho vína, které nejvíce chutnalo. Bylo to těžké rozhodování, protože chutnala všechna.

Příjemné a přátelské setkání obohatila prezentace francouzské přírodní kosmetiky ASTRALI, jejíž výhradním distributorem je společnost FlowBEAUTY s.r.o. Tato značka byla vytvořena známou francouzskou laboratoří Labogers, která je více než 60 let proslulá svou jedinečností v oblasti kosmetických přípravků. ASTRALI představuje každodenní preventivní a vyrovnávací péči o pleť, která je určena všem věkovým kategoriím žen.

Dubnový Lady Wine Club

Tentokrát zase U Vlčáka, i když pro mnohé je to stále „Na blbym místě“, které ovšem bylo jako vždy příjemné při ochutnávce znojemských vín z malého, ale výborného sklepa a od milého člověka Romana Tuhého. Jeho vína nezklamala ani tentokrát. Ale nebyly jsme jako „Teroristé, kteří minulý týden obsadili vinný sklípek na okraji Znojma a stále nejsou schopni formulovat své požadavky.“ Naše požadavky jsme formulovaly po celou dobu ochutnávky jasně a jasná byla i odpověď – dostalo se nám výborných vín. A příště již májové setkání, opět nad Vltavou.

Lady Wine Club – březen 2024

Březnové setkání ctitelek dobrého vína a příjemné zábavy se konalo opět v Klubu Lávka na Novotného lávce. Krásný pohled na Vltavu, Karlův most a osvětlené Hradčany nemůže zevšednět. A k tomu vynikající vína z vinařství pana Pastorka i jeho zasvěcený výklad. Opět jedno vydařené setkání.

Vinařství Pastorek současné době vlastní 3,5 ha vinic v nejlepších vinařských tratích v obci Čejkovice. Výroba vína je postavena na moderních technologiích. Vybrané partie vín zrají v dubových sudech. Kvalitě výsledných vín je podřízeno vše. Ekologické obdělávání vinic, nízké zatížení keřů, ruční sběr a šetrné zpracování hroznů. Výsledná vína nesou zřetelný rukopis vinařství Pastorek.

Lady Wine Club - únor 2024

Tentokrát se setkání konalo v restauraci U Vlčáka (dříve Na blbym místě) a na programu byla ochutnávka vín jihoafrických. Pod "vedením" pana Zrcka ochutnaly dámy Sauvignon Blanc roční 2022, Chenin Blanc z roku 2019, Pinptage a řadu dalších. Že i tentokrát zavládla všeobecná spokojenost, opět dosvědčují "dokumentární snímky".

Lady Wine Club – leden 2024

Dámy se sešly v lednu v krásném prostředí Klubu Lávka u ochutnávky výborných francouzských vín. Přivítala je prezidentka klubu Jitka Vysekalová a dr. Ivan Tomek, který představil vína z jihu Francie, kterým se na e-shopu www.Rhona.cz specializuje už čtrnáctým rokem. Představil jihofrancouzská vína z oblasti jižní Rhôny a Languedoc.

Pozvání přijala herečka Dáša Bláhová, která žila mnoho let v Austrálii. Představila svoji novou půvabnou knížku „Bajky z druhého konce světa“, která je určena „pro děti a jejich dospělé anebo naopak“. Přibližuje malým i velkým australskou přírodu a zvířátka, která jsou úplně jiná než u nás.

Všichni, lépe řečeno, všechny se dobře bavily a těší se na další setkání. Fotografie to dosvědčují.