Jarní Veritasimus

   Více...


Jarní Veritasimus se blíží

   Více...


Příprava na jarní Veritasimus

   Více...


Veritasimus s humorem

   Více...


Reklama? Reklama!

   Více...


Reklama? Reklama!

   Více...


Téměř jarní Veritasimus

   Více...


Tentokrát bez vernisáže

   Více...


Krásy české země na Novotného lávce

   Více...


Veritasimus - výzva

   Více...


Lehce zimní Veritasimus

   Více...


Rozmarné marketérské léto

   Více...


Malá galerie ČMS VERITASIMUS

Již od 1. července 2009 uskutečňuje svoje výstavní aktivity Malá galerie České marketingové společnosti VERITASIMUS v Šenku v Náplavní ulici v Praze, jen pár kroků od Mánesa. Galerie je otevřena každý všední den od 15 do 21 hodin, v neděli od 17 do 21. Svoje výtvarná i literární díla zde vystavují členové a partneři ČMS. Na vernisážích, kromě hostů jednotlivých konkrétních výstav, pravidelně vystupuje hudební skupina Rubinet. Výstavy obvykle představují reprodukce originálů ve formě digitálních  tisků, aby tak poskytly mimo jiné inspiraci pracovníkům marketingu ve využití této vynikající prezentační techniky. Stálými partnery ČMS v přípravě výstav jsou společnosti COREL a OKI.

Rozmarné marketérské léto

Po delší době byla v podvečer 8.10.2012 otevřena ve Vinném šenku v Náplavní ulici v Praze další výstava pořádaná Malou galerií ČMS Veritasimus ve spolupráci s příznivci a sponzory, k nimž patří především OKI a Corel. Tentokrát se (z velké části amatérští) fotografové ohlédli za nedávno skončeným létem. Jejich záběr byl skutečně široký - od malé české vísky a po vrcholky Himálají. Po úvodním slově prezidentky ČMS Jitky Vysekalové následovaly tradičně vtipné verše básníka mladého staříka Pavla Lintymera a zahanbit se nenechala ani jako vždy výborná hudební skupina Rubinet. Atmosféra byla skvělá, pokrmy a nápoje výtečné, nálada povznesená. Těm, kteří se svou tvorbu odvážili prezentovat, stouplo sebevědomí, a vzkazují ostatním členům ČMS, kteří své fotografické úlovky schovávají v útrobách internetových alb, aby se nebáli vytáhnout je na světlo předvést kolegům, jak oni ten svět kolem v hledáčku vidí. Brzy budou mít další příležitost, protože neúnavný tým organizátorů už chystá další prezentaci, tentokrát v adventním čase s vánoční tematikou.

 

1.strpozvánka final

 skupina zahájení 3 pavel skup 2 rubinet      

Rozmarné marketérské léto

Vladislav Vančura znal způsob léta,
pro sta let nazval ho výrazem rozmarným,
přitom mu vzdálen byl Tibet i Kréta,
nadán byl úžasným slovníkem výtvarným,

nevím, zda miloval blankytná moře,
či jako Mikeš si s vlnkami zpíval,
to ještě modrý pták nepřines hoře,
tunel bez korupcí v té době býval,

krásná jsou svítání i v české zemi,
což skvěle vystihla v Souticích Jitka,
nad rudou záplavou vždy dobře je mi,
Veltlín pod muškátem jsou skvělá kytka,

léta se potápím, studuji moře,
aniž bych nalezl amfóru, troník,
teď díky Markovi končí mé hoře,
už vím, jak vypadá ten mořský koník,

rád fotí Josífek malebné krajiny,
marketing, vtípečky, flóru či drozdy,
nyní nám předvedl své letní prázdniny,
zplundroval s manželkou Šumavské hvozdy,

koupil jsem předloni stařičkou Babetu,
chrchlá po rovině, odmítá kopečky,
těžko s ní dojedu v Nepál, do Tibetu,
Ožana tam zajel pro svoje fotečky,

Miládka Hábová celý svět poznala,
tisíce pohlednic má ve své vile,
Prambanan, Singapur, i Třebíč doznala,
dnes mrskla krásný fjord z daleké Chile,

Monika Hrubalů, původem z Lúčnice
prožila rok, dva, tři poněkud ve splínu,
dnes mrská marketing, jak palbu z ručnice,
a tak si pro radost prohlédla i Čínu,

Řím – ten je úchvatný, směs ruin a antiky,
a taky zloději, co Vám vše čajznou,
Radek je romantik fotkou té klasiky,
auťáky tam lítaj´ jak vodák šlajsnou,

zdá se, že pána hor postihly reformy,
z překrásné krajiny pár šutrů zbývá,
pan Hofman ctitel je etické platformy,
Krakonoš v konkurzu zpod mostu kývá,

Vladislav Vančura znal způsob léta,
přesto ho zabili němečtí vrazi,
v rámci svých reforem tvořili gheta,
dokud je nesmázly východní mrazy, 

a tak Vás, přátelé, po krásném čase
letních cest, i sklizní s bodáním osiny,
zdravím a prosím: Povstaňme zase!                       
Odzvoňme klíčky ty vládnoucí zlosyny,

abychom za rok zas jeli na výlety,
zábavu mívali doma i při práci,
večer si po barech vyslechli kuplety,
a světem létali, tak, jak taž-ní ptáci.  

Pavel Lintymer
8.10.2012 
2.43 hod.

 

 

Studiový portrét

V předvánočním čase 20. prosince 2011 se Vinný šenk v Náplavní ulici v Praze 1 stal znovu napůl výstavní síní, když poskytl svoje prostory pro další výstavu pořádanou ČMS v rámci cyklu Veritasimus.
Dlouholetý aktivní člen České marketingové společnosti, certifikovaný marketingový manažer Josef Luboš Marek spolu s vižážistkou a spoluautorkou Jiřinkou Chrtkovou představili své portrétové studie zajímavých osobností, osob a osůbek, které se jim programově či náhodně ocitly před objektivem fotoaparátu. Na zahájení nechyběl ani krásný hudební úvod skupiny Rubinet a doprovodné verše Pavla Lintymera, které ještě umocnily předvánoční atmosféru.

Reklama s chybama(i)

V podvečer 12. září 2011 se v malé galerii ČMS VERITASIMUS uskutečnila vernisáž další výstavy tentokrát s poněkud složitějším názvem Reklama učí se i chybama (pardon chybami). Každý z celkem deseti vystavených exponátů se skládá ze tří částí. Tou první a zásadní je jedno z pravidel autorů Jitky Vysekalové a Jiřího Mikeše z jejich společné  knihy Reklama Jak dělat reklamu, které obvykle nelze opomenout při tvorbě účinného reklamního sdělení. Druhou a třetí částí je praktická obrazová ukázka nedodržení tohoto pravidla, doplněná textem autora fotografií Josefa Kroupy.
Výstavu zahájili prezidentka České marketingové společnosti Jitka Vysekalová, Jiří Mikeš a showman Jan Vodňanský. Tradiční součást výstavní kolekce, báseň na dané téma, přednesl její autor Pavel Lintymer. I tentokrát stejně tradičně vystoupila s hudebním doprovodem skupina Rubinet. Jako obvykle se vernisáž nesla v neformální a příjemné atmosféře. Téma reklamy, která, ať chceme či nechceme, se dotýká každodenního života nás všech, bylo skutečně nosné pro mnohou „procítěnou debatu“.

Svědectví místa, svědectví času

23. června 2010 byla otevřena další výstava v malé galerii ČMS Veritasimus na téma Svědectví místa, svědectví času (obrazy Michal Tauš, básně Pavel Lintymer). Výstavu zahájila Jitka Vysekalová a Jan Vodňanský, vernisáž obohatilo hudební vystoupení skupiny Rubinet. Záštitu nad projektem převzali stálí partneři galerie, firmy OKI a Corel.

11.2.2010 Afrika v srdci Evropy a Afrika v nás - Vernisáž Dvůr Králové

Pátá vernisáž Malé galerie ČMS Veritasimus

Ve čtvrtek 11. února odpoledne otevřela Česká marketingová společnost svoji v pořadí již pátou výstavní expozici. Vernisáž se uskutečnila v nedávno upravených a znovu pro veřejnost otevřených historických prostorách původního pivovaru ve Dvoře Králové nad Labem. V překrásně restaurovaných několika podzemních patrech vzniklo tak kouzelné prostředí s oficiálním názvem Starý Pivovar – Středověká krčma. Je ideální nejen pro klasické pohostinství, ale i pro mnohé akce kulturně osvětové. Ve spolupráci se sousedícím Vinným šenkem U Goldšmídů, kde byla první vernisáž, zde vzniklo po Praze druhé působiště Malé galerie ČMS Veritasimus.
Právě otevřená expozice Hudba obrazem se skládá ze dvou částí. Autorem snímků je člen ČMS, královédvorský městský archivář a fotograf Václav Bartoška, autorem vystaveného souboru básní Štafetovej kolík v synkopách je básník Pavel Lintymer.
 

28.1.2010 Afrika v srdci Evropy a Afrika v nás

Česká marketingová společnost zahájila letos jubilejní dvacátý rok svého působení. Stalo se tak slavnostním otevřením již čtvrté expozice Malé galerie ČMS VERITASIMUS. Svoje velice efektní fotografie z atraktivního prostředí africké divočiny a její „české filiálky“ vystavuje Dana Holečková, ředitelka Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem. Svými verši, které si všímají často zajímavé podobnosti mezi chováním zvířat a člověka, se připojuje básník Pavel Lintymer.

15. 12. 2009 VERITASIMUS - Advent, příchod a zjevení

V podvečer v úterý 15. prosince 2009 byla slavnostně otevřena další expozice Malé galerie České marketingové společnosti VERITASIMUS. Stalo se tak v jednom z jejích zatím dvou stálých působišť, ve Vinném šenku v Náplavní ulici v Praze nedaleko Mánesa.
V sedmdesátých letech ho nejprve očarovala dvouooká zrcadlovka Flexaret, pak přišla Praktica a možnost práce s detailem ve fotokomoře. S příchodem možností digitální fotografie se z focení stala vášeň, později profese. Znalost principů fotografie v kombinaci s mimořádným citem pro kompozici i pro detail, schopnost vidět svět z netradičního úhlu, to vše je základní charakteristikou tohoto fotografa. Zajímavé jsou jeho realizace ve studiové i exterierové tvorbě. Již léta inspirativně propojuje svět marketingu s fotografií a tím i s vizuální komunikací. „Dobrá fotografie zakomponovaná do chytrého vizuálu je nejefektivnější cesta, jak dopravit tolik potřebné emoce a marketingové sdělení do mozku cílové skupiny, říká Luboš J. Marek. A to i kdyby se dotyční bránili reklamě sebevíc, a tvrdili, že se nenechají nijak reklamou ovlivňovat“.

26.10.2009 VERITASIMUS - Hudba obrazem aneb Štafetový kolík v synkopách

V podvečer v pondělí 26. října 2009 byla slavnostně otevřena další expozice Malé galerie České marketingové společnosti VERITASIMUS. Stalo se tak v jednom z jejích zatím dvou stálých působišť, ve Vinném šenku v Náplavní ulici v Praze nedaleko Mánesa. Zahájená výstava Václava Bartošky, fotografa, člena ČMS a také kronikáře města Dvora Králové nad Labem, nese název Hudba obrazem. Záměrem autora bylo zachytit emocemi nabitou atmosféru koncertů od jazzu, šansonu, country až po rock. Fotografie jsou doplněny o básnický „komentář“ historie těchto hudebních žánrů ve světě i u nás od Pavla Lintymera. Do příjemného ovzduší vinného šenku tak vstoupilo kouzlo vypjatých okamžiků hudebních vystoupení, vznikla tak jistě vzácně harmonická souhra.

4.9.2009 Galerie Veritasimus  4. září Dvůr Králové

Druhé působiště malé galerie ČMS VERITASIMUS se otevírá!

Česká marketingová společnost zahajuje 4. září 2009 v 17.30 hodin činnost galerie VERITASIMUS vernisáží ve svém druhém místě působení.  Je jím Šenk U Goldšmídů ve Dvoře Králové nad Labem. Galerie bude otevřena od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin, v sobotu do 12. Vystavovat svoje díla zde může každý člen a partner ČMS.

Pozvánku na vernisáž a další informace najdete ZDE!

1.7.2009 Malá galerie ČMS VERITASIMUS zahajuje!

Malá, ale naše je minigalerie ČMS VERITASIMUS!

Česká marketingová společnost zahajuje 1. července 2009 v 17 hodin činnost galerie VERITASIMUS první úvodní výstavou v Šenku Náplavní v Praze 1. Galerie bude otevřena každý všední den od 15 do 21 hodin, v neděli od 17 do 21. Vystavovat svoje díla zde může každý člen a partner ČMS.

Pozvánku na vernisáž a další informace najdete ZDE!

skupina

 

 

PARTNEŘI
 


2011 © Česká marketingová společnost, Novotného lávka 5, 110 00 Praha 1, tel/fax: 221 082 395, info@cms-cma.cz, www.cms-cma.cz. Tvorba stránek: Visual Agency Prague