Aktivity severočechů

Regionální klub v Liberci pracuje aktivně už dlouhá léta. Pořádá několikrát do roka setkání svých členů, na které zve partnery z odborných kruhů z příhraničních oblastí i z daleké ciziny. Podstatnou zásluhu na těchto mimořádně úspěšných aktivitách má dlouholetá předsedkyně klubu paní Jozefína Simová.

ROK 2016

30. 3. 2016 Přednáška Výzkum trhu a pronikání na nové trhy  Ing. Jan Vokurka, jednatel Kitl, s.r.o.
12. 4. 2016
Přednáška Budování značky  Ing. Jiří Hauptmann, Head of Corporate Relations and Public Affairs, Corporate Relations HEINEKEN Česká republika, a.s.

19.10.1916 Přednáška kolegy Benjamina Berghause, ředitele Centra managementu luxusních značek na Univerzitě v St. Gallenu, Švýcarsko

 

ROK 2015

Aktivity Regionálního klubu Liberec se v posledním období zaměřují především na přednášky odborníků z praxe. Realizují se jednak jako součást výuky předmětů, které svým odborným zaměřením odpovídají specializaci daného odborníka či dané firmy, která přednášku realizuje, jednak jako samostatné akce mimo standardní studijní plán.

V letošním roce se uskutečnily čtyři odborné přednášky manažerů významných firem, jako jsou ABIX Europe, Kotila a Kitl. Ne méně zajímavou byla i přednáška Ing. Davida Pastvy, vedoucího odboru cestovního ruchu a sportu na Magistrátu města Liberec v rámci předmětu Regionální marketing.
Další úspěšnou akcí byla přednáška zahraničního lektora Iourie Kotorova z Karelia University of Applied Science ve Finsku na téma "Aspects and Challenges of International Market Resear

Ve druhém pololetí jsme měli pouze jednu akci - přednášku na téma Hodnota zákazníka ve službách. Přednášející byla Mgr. Markéta Puzrlová z firmy ABIX Europe s.r.o., majitelka kavárny a čajovny EMTEA v Liberci a frančízový partner firmy Tee Gschwendner. 


ROK 2014

Činnost klubu se omezila na pořádání přednášek odborníků z praxe.

V roce 2014 se pro studenty uskutečnily tyto přednášky:
Ing. Ondřej Žák, Kofola: Kofola a data (březen 2014)
Ing. Hauptmann Jiří, Heineken: Firemní komunikace - Reputace a řízení krize  (duben 2014)
Ing. Jan Vokurka, Kitl: Budování vlastní značky (duben 2014)
Ing. Jan Fajfr, Levné zboži.cz: Online nakupování v ČR (květen 2014)


ROK 2012

Teorie a praxe podnikových sítí

Regionální klub ČMS Liberec v březnu uspořádal na půdě Ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci přednášku na téma Teorie a praxe podnikových sítí: Regionální sítě v oblasti cestovního ruchu ve Švýcarsku. Přednášejícím byl Jaromir Mazel, lic.oec.HSG, Ph.D., který se dané problematice už několik let věnuje. Pan Mazel žije dlouhodobě ve Švýcarsku. Od roku 1986 působil na Univerzitě v St. Gallenu, nejdříve jako odborník na informační technologie, později na úrovni rekorátu, kde byl zodpovědný za content management systém. Přednášel na několika vysokých školách v České republice i v zahraničí; je autorem několika odborných článků.

Ve své přednášce studenty seznámil s trendem současné doby, kdy jsou podniky nucené v zájmu lepšího uspokojování potřeb a udržení zákazníků spolupracovat a vytvářet „regionální sítě“. Dokumentoval to na praktickém příkladu z oblasti cestovního ruchu švýcarského regionu Oberengadin / St. Moritz, kde celá řada menších i větších firem pod tíhou měnících se podmínek trhu začala spolupracovat a spolupodílet se na poskytování komplexních služeb návštěvníkům regionu, což v konečném důsledku vedlo ke zvýšení atraktivity a konkurenceschopnosti daného regionu, nárůstu zájmu a návštěvnosti domácích i zahraničních turistů.  

 


PARTNEŘI
 


2011 © Česká marketingová společnost, Novotného lávka 5, 110 00 Praha 1, tel/fax: 221 082 395, info@cms-cma.cz, www.cms-cma.cz. Tvorba stránek: Visual Agency Prague